Fioletowo-kremowe ściany w salonie?

Czemu nie! Sprawdź nasze 3 pomysły i stwórz salon o jakim marzysz

Kto z nas nie marzy o nowoczesnym salonie urządzonym zgodnie z aktualnymi trendami. Wszak jest on wizytówka naszego domu. To tu odpoczywamy, integrujemy się z rodziną czy gościmy przyjaciół. Większość z nas stawia na minimalistyczne, bezpieczne połączenia bieli z szarością. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby urządzić nowoczesny salon dodając mu nieco koloru.


Wyszukany i wysmakowany duet barwny jakim są fioletowo-kremowe ściany z pewnością wniosą szyk i elegancje do naszego salonu a nam pozwolą otaczać się barwami, które pozytywnie wpłyną na nasz nastrój. #zostanwdomu i stwórz salon, w którym będziesz czuł się dobrze!

Połączenie fioletowego i kremowego w salonie

Fiolet to kolor zdecydowany i praca z nim wcale nie należy do najłatwiejszych. Jednak warto poznać go bliżej i oswoić, ponieważ wnętrza, w których się pojawia, są naprawdę wyjątkowe. Odcieni fioletu jest wiele. Znajdziemy wśród nich tony jasne z domieszką bieli, ciemne muśnięte szarością i czernią, ciepłe przyprawione czerwienią lub żółcią oraz zimne ochłodzone kroplą błękitu lub szarości. Szukając tego idealnego, którym pokryjesz ściany, weź pod uwagę ilość naturalnego światła, które wpada do pomieszczenia. Ciemniejszy fiolet może przyciemnić wnętrze i optycznie je zmniejszyć. Używając chłodnego fioletu natomiast możesz uzyskać ponury efekt.


Chcąc uniknąć tego typu nieprzyjemnego doświadczenia, dobrze jest zestawić fiolet z lekkością kremu, który przełamuje jego dominację w aranżacji. Rozjaśnia, rozświetla i zaciera wrażenie ciężkości i przytłoczenia intensywnością barwy. Przekona się o tym malując ściany w swoim salonie wybierając farby MAGNAT Ceramic w odcieniach C55 Magiczny Almandyn i C4 Perła Północy.

Ściany fioletowo kremowe – pomysł na oryginalne wnętrze

Salon fioletowo-kremowy stanowi prawdziwe aranżacyjne wyzwanie. Wybierz sprawdzone przez nas zestawienie kolorów farb MAGNAT Ceramic C35 Wrzosowy Rodonit i C6 Lniany Nefryt, które uzupełniają się wzajemnie tworząc przyjemne tło dla wyposażenia. W tym zestawie barw dobrze odnajdą się brązy. Szlachetny charakter fioletu podkreśl zatem brązową skórzaną kanapą, ciemnym drewnem mebli i beżowymi zasłonami. Ciekawym akcentem w przestrzeni może być błyszcząca politurowana szafka w stylu vintage.


Wprowadź detale w neutralnych odcieniach bieli i czerni: biały żyrandol, czarna lampa podłogowa i biały dywan oraz zdecyduj się na żywe kwiaty, których zieleń świetnie skontrastuje się z fioletem ścian.

Jaki kolory pasują do fioletowych ścian?

Oprócz wspomnianego już kremu, fioletowe ściany doskonale komponują się z bielą, również tą „złamaną”, szarościami w całym spektrum jej odcieni oraz z beżami. Spróbuj pomalować tylko jedną ze ścian w swoim salonie pięknym, królewskim kolorem C37 Noc Kairu od MAGNAT Ceramic. W towarzystwie kremowych ścian, szarych miękkich kanap, białych mebli i dodatków oraz ciemnego drewna podłogi będzie mocnym punktem aranżacji.


Taka propozycja doskonale sprawdzi się w salonach urządzonych na poddaszu ze skosem, który już sam w sobie ma intrygujące linie, które dodatkowo podkreślisz nietuzinkowym kolorem.

Fioletowy kolor na ścianach to nie jest propozycja bezpieczna i neutralna. To pomysł dla tych, którzy nie boją się eksperymentować i szukać ciekawych, oryginalnych rozwiązań. Jednak w połączeniu z kremem, fiolet staje się bardziej przyjazny i ugrzeczniony. I po takie zestawienie na pewno sięgnie większa ilość osób.

Intensywny, wrzosowy kolor stworzy we wnętrzu kameralny nastrój. Ma działanie scalające, przybliżające i doskonale wygląda w pomieszczeniach o ekspozycji zachodniej. Rekomendowany do salonu, wytwornej sypialni i eleganckiego przedpokoju. Noc Kairu to barwa odpowiednia dla osób obdarzonych wrażliwością i fantazją, pragnących wnętrza odmiennego od przyjętych stereotypów.

C37 Noc Kairu

Nie zapomnij zamówić

Wszelkie prawa zastrzeżone MAGNAT 2020

Wszystkie prawa zastrzeżone MAGNAT 2020