Ciepły, brzoskwiniowy kolor ścian we wnętrzach

– zobacz nasze inspiracje

Śródziemnomorska piaszczysta plaża, piękne zachody słońca i najpiękniejsze miejsca na świecie już wkrótce znów będą na wyciągniecie naszej ręki. Teraz warto przywołać je nie tylko w wspomnieniach ale także w aranżacji naszych wnętrz. Skorzystaj z wolnego czasu i wprowadź do swojego wnętrza ciepłe brzoskwiniowe kolory a wraz z nimi harmonię i wspomnienie ciepłych, letnich dni.

Brzoskwiniowy kolor ścian – gdzie pasuje?

Odcień brzoskwini należy do rodziny barw pastelowych. To jasny, spokojny kolor, który ma dobrą energię, wprowadza w przyjemny nastrój i pobudza do myślenia. Jest ciepły, dzięki czemu sprawia, że pomieszczenia stają się przytulne i stymulują do działania oraz pozwalają odpocząć w wizualnie komfortowym otoczeniu. Jeśli zdecydujesz się na kolor bardziej nasycony lub bliższy pomarańczowej barwie, wnętrze stanie się gorące.

Brzoskwiniowe ściany pasują do każdego wnętrza. Doskonale odnajdą się w salonie, kuchni, jadalni, sypialni czy pokoju dziecięcym. By wydobyć ich urok i nadać im szlachetności, możesz połączyć je z odcieniami zieleni i naturalnego drewna. W takim zestawieniu postaraj się już tylko o pomarańczowe i szare akcenty, a stworzysz przestrzeń ciekawą i zachęcającą do spędzania w niej czasu.

Apetyczne ściany w kuchni

Patrząc na wnętrza w odcieniach brzoskwini, mimowolnie kojarzymy je ze słodkim, soczystym, rozpływającym się w ustach owocem z aksamitną skórką. Z tego względu kolor brzoskwini doskonale odnajduje się w kuchni i jadalni, pobudzając apetyt. W połączeniu z bielą mebli kuchennych i jasnym drewnem elementów wykończenia nabierze jeszcze większej lekkości.


Taka paleta kolorystyczna potrzebuje już tylko mocnego kontrastującego akcentu, by przełamać monotonię. Czerń będzie tu doskonałym wyborem. Czarne krzesła, czarna rama obrazu na ścianie, czarne uchwyty białych szafek i przed wszystkim płytki podłogowe ułożone w czarno-białą szachownicę uczynią to wnętrze naprawdę ciekawym.

Jadalnia z dużą ilością drewna

Brzoskwiniowe ściany w jadalni, pomalowane np. farbą MAGNAT Creative w odcieniu CR10 Niesforny Aragonit będą idealnym tłem dla różnorodnych odcieni naturalnego drewna. Dlatego nie szukaj mebli w tym samym kolorze. Spokojnie możesz wybrać krzesła, stół i szafki nie z jednego katalogu. Dobierz do tego dodatki z naturalnych materiałów: pleciony żyrandol, plecione maty pod talerze, misy na owoce i doniczki na stole, gliniane naczynia, drewniane ramy obrazów, drewniany parkiet i zielone akcenty żywych roślin stworzą jadalnię, w której będziesz chciał spędzać czas nie tylko podczas posiłków.

Sypialnia w stylu vintage

Kolor brzoskwiniowy na ścianie sypialni? Nawet się nie zastanawiaj. Wybierz farbę MAGNAT Creative CR14 Przebojowy Agat, połącz ją z jasnym drewnem, szarościami oraz odcieniami czerwieni i zbaw się formą. Co powiesz na ciekawy, niesymetryczny zagłówek łóżka, fantazyjny kształt lustra, spójne z nimi grafiki na ścianie czy wolnostojące półki pełniące również funkcję kwietnika?

Ciepły kolor w nowoczesnym wnętrzu

Szukasz brzoskwiniowego odcienia farby do nowoczesnego wnętrza? Zobacz jak CR11 Radosny Jassonit z oferty produktów MAGNAT Creative prezentuje się w tym salonie na ścianie z półkami. Jedna plama barwna w tym kolorze to ciekawe urozmaicenie kolorystyczne przestrzeni utrzymanej w stonowanej, chłodnej szaro-białej palecie. Dodaje wnętrzu ciepła, energii i życia.

Jeśli remontujesz swój dom i zastanawiasz się nad barwą, dzięki której będziesz się czuł komfortowo, kolor brzoskwiniowy na ścianach to pomysł, który na pewno powinieneś wziąć pod uwagę.

CR 14 PRZEBOJOWY AGAT

Przyciąga uwagę, tworząc ciepły, południowy klimat. Szczególnie sprawdzi się we wnętrzach z ograniczonym dostępem światła dziennego, czyniąc je bardziej przyjaznymi. Mocne słoneczne oświetlenie korzystnie rozbiela jego barwę. Sztuczne oświetlenie wzmacnia wrażenie intensywnego działania. Polecany do pomieszczeń jasnych lub z umiarkowanym dostępem światła dziennego.


Charakter psychologiczny: niecodzienny, aktywny, intensywny

Przyciąga uwagę, tworząc ciepły, południowy klimat. Szczególnie sprawdzi się we wnętrzach z ograniczonym dostępem światła dziennego, czyniąc je bardziej przyjaznymi. Mocne słoneczne oświetlenie korzystnie rozbiela jego barwę. Sztuczne oświetlenie wzmacnia wrażenie intensywnego działania. Polecany do pomieszczeń jasnych lub z umiarkowanym dostępem światła dziennego.

CR14 Przebojowy agat

Nie zapomnij zamówić

Wszelkie prawa zastrzeżone MAGNAT 2020

Wszystkie prawa zastrzeżone MAGNAT 2020