Po całym dniu home office potrzebujesz wyciszenia i odpoczynku? Sprawdź nasze propozycje na sypialnie w relaksujących kolorach błękitu, granatu i indygo

Mimo że większość z nas spędza ostatnie dni głównie w domach, to wcale nie oznacza, że nie potrzebujemy odpoczynku i wyciszenia. Odkąd dom stał się naszym miejscem pracy potrzebujemy go tym bardziej. Praca z domu połączona często z opieką nad dziećmi i codziennymi obowiązkami może wyczerpać z nas najgłębsze pokłady energii. Dlatego tak istotny jest wieczorny odpoczynek w ustronnym, cichym miejscu. Sypialnia w odcieniach koloru niebieskiego sprzyja relaksowi, wyciszeniu i znalezieniu wewnętrznej harmonii po intensywnym dniu. W naszej galerii znajdziesz pomysły na wnętrze w różnych odcieniach niebieskiego. Zainspiruj się!

Turkus – modny kolor w sypialni

Niebieski i jego odcienie to chyba najbardziej odpowiednia kolorystyka dla miejsca służącego wypoczynkowi i regeneracji. Od dziesięcioleci znane są walory uspokajające i wyciszające tej barwy. Turkus to barwa, którą można określić jako połączenie dwóch wyciszających odcieni: jasnego niebieskiego z zielenią. Kojarzy się z wakacyjnym nastrojem, słonecznym niebem i czystą wodą ciepłych mórz. Jego obecność przeniesie te skojarzenia do twojej sypialni. Musisz jednak wiedzieć, że jest to barwa chłodna, dlatego zastosowanie go w dużej ilości, np. pomalowanie całego wnętrza może być ryzykowne. Bezpiecznym rozwiązaniem będzie udekorowanie części ścian, np. tej za łóżkiem. Możesz ozdobić ją farbą MAGNAT Creative w kolorze CR37 Niepokorny Turkus, odpowiednią tapetą lub nowoczesnymi grafikami z dominacją tego śródziemnomorskiego odcienia. O finalnym efekcie zadecyduje to, z czym go zestawisz. W połączeniu z białymi, minimalistycznymi meblami wykreuje lekką aranżację w greckim klimacie. Jeżeli marzysz o nieco bardziej przytulnej sypialni, wyposaż ją w meble w kolorze ciepłego drewna. Turkus w elegancki sposób odświeży też klasyczną sypialnię z ciężkim, brązowym wyposażeniem.

Jasne odcienie niebieskiego w sypialni

W małych sypialniach doskonale sprawdzą się jasne odcienie niebieskiego. Dodadzą wnętrzu przestronności oraz lekkości, będąc zarazem nienachalnym tłem szczególnie dla ozdobnych mebli w stylu shabby chic czy klasycznym. Jeżeli masz sypialnie w stylu loft, możesz wykorzystać farbę w odcieniu jasnego błękitu. Idealnym rozwiązaniem będzie farba MAGNAT Creative w kolorze CR50 Nowatorski Granit. Jasna barwa niebieskiego świetnie współgra z betonem, metalem czy drewnem. Stworzysz oryginalny wystrój nie zakłócając stylistyki loft.

Granatowa ściana w sypialni w stylu glamour

Granatowa ściana za łóżkiem? Czemu nie! Do osiągnięcia tego celu wykorzystaj kolor CR29 Nieustępliwy Tanzanit z serii MAGNAT Creative. To rozwiązanie powinno spodobać się miłośniczkom stylu glamour, gdyż właśnie w takiej sypialni będzie wyglądać najlepiej. Fantazyjne, szklane lampy, pikowane poduszki oraz połyskujące powierzchnie i dekoracje – charakterystyczne dla tej estetyki – dadzą gwarancję, że granatowe wnętrze nie będzie zbyt ciemne i przytłoczone.

Niebieski nie tylko dla chłopca

Od pierwszych dni życia dziecka kolor niebieski jest steoretypowo przypisywany chłopcom. A przecież równie pięknie wygląda na dziewczęcych ubrankach, akcesoriach czy ścianach w pokoju. Szczególnie jeżeli mowa o niebieskim wpadającym w odcień mięty, a ten najłatwiej połączyć z detalami o typowo dziewczęcych barwach: jak róż czy fiolet. Do pomalowania ścian wykorzystaj więc farbę MAGNAT Creative w kolorze CR35 kultowy chalcedon. W połączeniu z bielą stworzy on piękny drugi plan dla codziennych zabaw małych księżniczek.

Odcienie koloru niebieskiego w sypialni wciąż mogą budzić wątpliwości. Niepotrzebnie, w palecie barw farby MAGNAT Creative jest tyle odcieni tego koloru, że każdy znajdzie odpowiedni dla swojego królestwa snu.

CR37 Niepokorny Turkus

Niezwykle intensywna, nada wnętrzu barwny, orientalny charakter. Dla osób odważnych, które kochają wyraziste kolory. Znakomita do stworzenia modnego wnętrza w stylu marokańskim. Świetnie pasuje do podłogowych płytek ceramicznych z dekoracyjnymi ornamentami w różnych odcieniach błękitu. Dobrze harmonizuje ze złotymi akcentami, takimi jak np. bogato zdobiona pufa lub mosiężny stolik.


Charakter psychologiczny: energetyzujący, intensywny, niezwykły

Niezwykle intensywna, nada wnętrzu barwny, orientalny charakter. Dla osób odważnych, które kochają wyraziste kolory. Znakomita do stworzenia modnego wnętrza w stylu marokańskim. Świetnie pasuje do podłogowych płytek ceramicznych z dekoracyjnymi ornamentami w różnych odcieniach błękitu. Dobrze harmonizuje ze złotymi akcentami, takimi jak np. bogato zdobiona pufa lub mosiężny stolik.

CR37 Niepokorny turkus

Nie zapomnij zamówić

Wszelkie prawa zastrzeżone MAGNAT 2020

Wszystkie prawa zastrzeżone MAGNAT 2020